Inanc Meselesi Foruma Hosgeldiniz
Duyuru Baze Reklamlar Bize Ayit Degildir Reklamlari Tiklamayin Lütfen Üye Girisi Yapin Veya Üye Olun...

Selam ve Dua Ile
Inanc Meselesi
Duyuru Baze Reklamlar Bize Ayit Degildir Reklamlari Tiklamayin Lütfen Üye Girisi Yapin Veya Üye Olun...

Selam ve Dua Ile
Inanc Meselesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ailece Nice Güzel Paylasmalar Dileklerimizle.

AnasayfaRadyo Inanc MesLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Cennete ilk giren esine sadık kadındır

3 posters
YazarMesaj
~~Nurderyasi~~
Acemi Üye
Acemi Üye
~~Nurderyasi~~

Online Puan :
Cennete ilk giren esine sadık kadındır Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Cennete ilk giren esine sadık kadındır Right_bar_bleue

Cennete ilk giren esine sadık kadındır Empty
MesajKonu: Cennete ilk giren esine sadık kadındır   Cennete ilk giren esine sadık kadındır EmptyPerş. Kas. 19, 2009 4:00 am

Hazreti Fatımatüzzehra (r.a. ) Hazretleri bir gün babası Peygamberimiz (s.a.s. )'e:

— Babacığım cennete en önce kadınlardan kim girecek? diye sordu.

Peygamberimiz (s.a.s. ):

— Falan mahallede bir kadın var. O kadın ilk cennete girecek kadındır, buyurdular.

Hazreti Fatıma çok merak etmişti:

— Benden de mi evvel girecek babacığım? diye sordu. Hazreti Peygamberimiz:

— Senden de evvel girecek, istersen git de bir tanış. O zaman sen de neden önce onun gireceğini öğrenirsin, buyurdular.

Hazreti Fatıma'nın o kadın hakındaki merakı iyice artmıştı. Bir gün kadının evini sora sora buldu, kapısını çaldı, içerden ihtiyar bir kadın sesi duyuldu:

— Kim o?

Hazreti Fatıma, kendisini tanıtıp görüşmek istediğini söylediğinde kadın:

— Canım sana feda ey Allah Resulünün kızı. Sizinle çok görüşmek arzu ederdim. Fakat dışarı çıkmadığım için ziyaretinize gelemedim. Sizin beni arayıp bulmanız benim için bir lütuftur. Ancak ne var ki ben kocamdan izin almadan size kapıyı açamayacağım. Sizden çok özür dilerim. Yarın gelirseniz içeri girmeniz için izin alır kapıyı açarım, görüşürüz, dedi.

Hazreti Fatıma geri gitti, kadın da meseleyi anlatıp kocasından izin aldı. İkinci gün kadınla görüşeceğine emin olarak gelen Hazreti Fatıma yanına Hazreti Hasan'ı da alarak geldi. Kadının kapısını çalarak geldiğini bildirdi. Fakat kadın Hazreti Fatıma'nın yanında bir çocuk bulunduğunun farkına varmıştı. Hazreti Fatıma'ya:

— Yanınızda bir de çocuk var. Ben yalnız sizin için izin almıştım, içeri siz girebilirsiniz, fakat çocuk dışarda kalır, isterseniz yarın gelin onun için de izin alayım, beraber içeri girersiniz, dedi.

Hazreti Fatıma ikinci defa içeri giremeden geri döndü. Üçüncü gün yanına Hazreti Hüseyin'i de alarak gitmişti.- Kapıda yine aynı durumla karşılaşarak Hüseyin'i içeri alamayınca geri dönmek mecburiyetinde kaldı. Üçüncü gün üçü birden gittiklerinde kadın kocasından her üçü için de izin almıştı, içeri girdiler. Hazreti Fatıma bir de baktı ki, içerde kendisini karşılayan dışarda sesinden tanıdığı kadın değil. Genç ve güzel bir kadın... Hayretle sordu:

— Sizinle dışardan konuşurken sesiniz başka idi, şimdi başka, bu nasıl oluyor? dedi.

Kadın;

— Sizinle konuşurken sesim dışarıya çıkmakta idi. Ben de sesimi yabancı erkek duyar da günaha girerim diye ağzıma taş parçası alarak konuşuyordum. Şimdi ise o taşı çıkardım, dedi.

Hazreti Fatıma'nın gözleri yaşarmıştı. Babasının neden cennete evvelâ bu kadının gireceğini söylediğini anladı.

Kadın Hazreti Fatıma (r.a. )'ya:

— Ey Allah'ın Resulünün kızı! Acaba ben kocama karşı vazifemi ifa etmiş oluyor muyum? "Allah beni kocama itaatsizlikten dolayı hesaba çeker diye korkuyorum, dedi.

Hazreti Fatıma babasının müjdesini bildirdi:

— Hayır! Sen bil'akis babamın cennete ilk girecek kadın diye müjdelediği birisin. Hiçbir kadın sizin yaptığınızın onda - birini bile yapamaz, dedi.

Ve cennete ilk girecek olan kadınla bir hayli sohbet ettikten sonra müsaade isteyerek oradan ayrıldı...
Özel Yönetici Inanc Ailesi
YORGUN-78

Online Puan :
Cennete ilk giren esine sadık kadındır Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Cennete ilk giren esine sadık kadındır Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Cennete ilk giren esine sadık kadındır   Cennete ilk giren esine sadık kadındır EmptyC.tesi Kas. 21, 2009 11:23 am

eline emegine
~~Nurderyasi~~
Acemi Üye
Acemi Üye
~~Nurderyasi~~

Online Puan :

MesajKonu: Geri: Cennete ilk giren esine sadık kadındır   Cennete ilk giren esine sadık kadındır EmptyPaz Kas. 22, 2009 12:01 am

sağolasın abi...yorumuna sağlık
Inanc Meselesi
Kurucu Inanc Ailesi
Kurucu Inanc Ailesi
Inanc Meselesi

Online Puan :
Cennete ilk giren esine sadık kadındır Left_bar_bleue100 / 999100 / 999Cennete ilk giren esine sadık kadındır Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Cennete ilk giren esine sadık kadındır   Cennete ilk giren esine sadık kadındır EmptySalı Kas. 24, 2009 2:19 pm

ALLLAH c.crazi olsun tesekkürler emegine saglik
http://inanc-meselesi.ucoz.net
~~Nurderyasi~~
Acemi Üye
Acemi Üye
~~Nurderyasi~~

Online Puan :

MesajKonu: Geri: Cennete ilk giren esine sadık kadındır   Cennete ilk giren esine sadık kadındır EmptySalı Kas. 24, 2009 11:43 pm

cümlemizden ins tesekkürler

Cennete ilk giren esine sadık kadındır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cennete girecekler
» Cennete Ağaç Dikelim...
» Cennete bir fidan dikmeye N'dersiniz..?