Inanc Meselesi Foruma Hosgeldiniz
Duyuru Baze Reklamlar Bize Ayit Degildir Reklamlari Tiklamayin Lütfen Üye Girisi Yapin Veya Üye Olun...

Selam ve Dua Ile
Inanc Meselesi
Duyuru Baze Reklamlar Bize Ayit Degildir Reklamlari Tiklamayin Lütfen Üye Girisi Yapin Veya Üye Olun...

Selam ve Dua Ile
Inanc Meselesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ailece Nice Güzel Paylasmalar Dileklerimizle.

AnasayfaRadyo Inanc MesLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday

YazarMesaj
cihadyolunda
BANLI
BANLI
cihadyolunda

Online Puan :
TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday Left_bar_bleue10 / 99910 / 999TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday Right_bar_bleue

TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday Empty
MesajKonu: TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday   TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday EmptyPerş. Tem. 30, 2009 9:23 pm

TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday XPucIKa4
TBMM Başkanlığı için adaylık başvuruları bugün başladı. İlk başvuruyu bağımsız Tunceli Milletvekili
Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, başvurunun ilk gününde, TBMM Başkanlığına aday olan tek isim oldu.

Tunceli'de bulunan Genç, adaylık başvurusuna ilişkin dilekçeyi TBMM Başkanlığına gönderirken, ilk gün itibariyle başka aday çıkmadı.

Kamer Genç, "Mecliste partizanlığı sona erdirmeyi en iyi şekilde ben becerebilirim" diyerek, tüm milletvekillerinden oy istedi.

Genç, "23. dönem milletvekilliğinden sonra, TBMM başkanlığına ben de aday oldum. Fakat bütün partiler Köksal Toptan'ın üzerinde anlaşınca, ben de dedim hadi oyun bozanlık yapmayayım ve Köksal Toptan tek aday kalsın diye adaylıktan çekildim" dedi.

Parlamentonun en kıdemli, en bilgili ve parlamentonun iç tüzüğünü en iyi bilen milletvekilinin kendisi olduğunu söyleyen Kamer Genç, "Meclis çalışmalarını en iyi takip eden benim. Zaman zaman mecliste çok ciddi tavırlar koydum. Meclisin işleyişini en iyi bilen benim. Mecliste partizanlığı sona erdirmeyi en iyi şekilde ben becerebilirim. En tarafsız meclis yönetimini, bürokrasiye ulaştırabileceğime inandığım için meclis başkanlığına aday oluyorum. Milletvekillerinin vicdanlarına sesleniyorum. Gizli hücrelerde bana oy vermelerini diliyorum" dedi.

Kamer Genç, bir gazetecinin "Hangi partilerden daha çok oy bekliyorsunuz?" sorusunu, "Bütün partilerden. Hiçbir parti ayrımı yapmıyorum. Benim tarafsız bir meclis başkanlığı yapacağımı da herkesin bilmesi lazım. Ben hiçbir siyasi partiye mensup değilim. Hiçbir siyasi örgütün de mensubu değilim. Tam vicdanı hür, tarafsız bir kişiyim. Bunu meclis çalışmalarımda da gösterdim. Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğünü savunan bir kişiyim. Soyguna talana karşı çıkan bir milletvekiliyim. Eğer TBMM üyeleri bu nitelikteki birinin meclis başkanlığına gelmesini istiyorlarsa işte hodri meydan ben adayım, buyursunlar bana oy versinler" diye yanıtladı.

TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın 2 yıllık görev süresinin 9 Ağustos'ta dolacak olması nedeniyle Meclis, tatilini yarıda keserek 4 Ağustos'ta toplanacak.

Meclis Başkanı seçiminin birinci ve ikinci turları, 4 Ağustos Salı günü, başkanın ilk iki turda seçilmemesi halinde üçüncü ve dördüncü turlar 5 Ağustos Çarşamba günkü birleşimde gerçekleştirilecek.

TBMM Başkanı seçimi gizli oyla yapılacak. Başkan seçilebilmek için ilk iki turda üye tam sayısının üçte ikisinin oyu (367), üçüncü turda ise salt çoğunluk (276) aranacak. Üçüncü turda seçilebilmek için salt çoğunluk sağlanamazsa, bu turda en çok oyu alan 2 aday dördüncü turda yarışacak.

Dördüncü turda en fazla oy alan aday, başkan seçilmiş olacak. Genel Kurul'un 4 ve 5 Ağustos'taki birleşimlerinde, TBMM Başkanı seçiminin tamamlanmasının ardından Başkanlık Divanı'nın diğer üyelerinin seçimi de yapılacak.

Genel Kurul, bu seçimlerin bitimine kadar çalışacak

TBMM Başkanlığı İçin Sürpriz Aday
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tbmm de sansür
» HEPSİ SENİN İÇİN
» çin zulmüne dur demek için
» ALLAH İCİN SEVMEK
» namaz kılmamak icin bi tercih yap...